Kol Germe | Arm Tension Surgery

Kol germe ameliyatı, yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisine uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur.

Kol Germe Nedir?

Kol germe ameliyatı yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisine uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur.

Bu alanda bulunan üst kol kaslarınızı ameliyat olmadan, kol germe egzersizleriyle güçlendirebilirsiniz ancak bu mevcut elastikiyeti ve yağ birikimlerini ve hatta cilt fazlalığını maalesef gideremezsiniz.

Arm fit olarak da geçen kol germe ameliyatı ayrıca tıbbı literatürde brachioplasty olarak bilinir.

Kol germe ameliyatlarında koltukaltı ve dirsek arasındaki fazla deri, yağ azaltılarak daha orantılı bir görünüm sağlaması için, üst kol konturları yeniden şekillendirilir. Daha gelişmiş operasyonlarda ise, üst kol içinde boydan boya kesi izi kalır.

Kol germe ameliyatı sayesinde üst kollar daha genç ve sıkı gözükerek, öz güvenin artmasına ve rahatlıkla kısa kollu kıyafetler giyilmesine olanak sağlar.

Kol Germe Ameliyatı için Uygun Bir Aday mıyım?

Eğer aşırı kilo kaybından üst kollarınız sarkmalar varsa, üst kol deriniz gevşemişse, üst kollarınız alt kollarınıza göre daha yağlıysa ve üst kollarınız alt kollarınızla orantılı değilse, kol germe egzersizlerine rağmen toparlanmıyorsa, kol germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatında, öncelikle sorunlu olan kolun iç kısmındaki fazlalık, yağ, cilt ve cilt altı dokusu çıkartılır ve sonrasında kolun önceden olduğu gibi doğal ve genç görünümünü sağlayacak şekilde kol germe operasyonu sonlandırılır.

Kol germe ameliyatlarında bazen liposculpture yöntemleri de yardımcı yöntemler olarak operasyona dahil edilebilir.

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi yapıp, intravenöz sedasyon veya genel anestezi yapılarak operasyona başlanır.

Kol içine yapılacak kesinin uzunluğu ve formu, çıkarılacak deri miktarına göre değişkenlik gösterir. Kesiler cerrahın tercihine bağlı olarak, kol iç ya da arka kısmına atılır ve sadece dirsekle kol atı kısmına kadar olan alan içine yapılır. Kesinin ardından yağlı kısımın alınması için liposuction ya da farklı yağ transferi yöntemleri uygulanır.

Kol kasları ve yağlı dokusu yeniden şekillendirilerek kapatılma aşamasına geçilir. Kol germe kesileri genellikle çıkarılabilir veya emilebilir dikişlerle kapatılır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe ameliyatı sonrasında oldukça rahat bir dönem geçirirsiniz. Kollarınızda şişlikler ve morarmalar ve bu bölgelerde çok hafif bir uyuşukluk hissi, yaklaşık olarak 2 hafta içinde geçtiği gözlemlenecektir. Eve çıktıktan sonra uygulamanız gereken prosedürler hakkında bilgi sahibi olarak hastaneden ayrılmanızı öneriyoruz.

Randevu almak ister misin?

(+90) 545-710-1300 numarayı arayabilir veya randevu formu formunu doldurabilirsin!

KOL GERME (ARM TENSION SURGERY)

Yaptığım operasyonları inceleyin


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/alondanb/drmuratpolat.com/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184

* Resimler, hastalarımın onayı ile yayınlanmaktadır. Resimlerin, izinsiz kullanılması yasaktır.

Kol Germe (Arm Tension Surgery)

Hakkında Merak Edilenler

Bu tespit, ancak muayene ile yapılır.

Tek başına liposuction yapabilmek için kolun cildinde ve dokularında yeterliliğe sahip olmalısınız. Dramatik kilo kaybına uğramış olan hastalar, tipik olarak, kol germe kesisinin gerekli olacağı kadar fazla deriye sahiptir.

Özellike sarkma sorunu yaşıyorsanız size liposuction ın bir faydası olmayacaktır.

Ameliyattan sonra kollarınız birkaç gün boyunca sarılı olacak. Bunu takiben kollarınız 2 hafta boyunca takılması gereken kompresyon giysileri içinde kalacak.

Bu, cildin kendi etrafında sıkılaşmasına yardımcı olur. Ayrıca, iyileşirken yaraların desteklenmesine de yardımcı olur.

Günlük aktivitelerinizi sürdürmek için yaklaşık 1-2 hafta ve çoğu spor aktivitesine devam etmek için yaklaşık 4-6 hafta gereklidir.

Aşırı kilo kaybetmiş, kollarında sallanma olan ve deri görüntüsünden dolayı sorun yaşayan herkes kol germe yaptırabilir.

Çoğu hasta ağrının çok tolere edilebilir olduğunu bildirmektedir. Hastaların büyük çoğunluğu ameliyattan birkaç gün sonra gayet iyi durumda olduklarını belirtirler.

Genellikle ameliyathanede genel anestezi altında yapılır. Ek olarak, ameliyat bölgesinde ek lokal uyuşturma ilacı enjekte edilir.

Ne kadar dokunun çıkarılması gerektiğini, dokunun kol iç kısmının yakınında mı yoksa kolun daha aşağısında mı olduğuna bağlı olacaktır ve bu da kesinin yerini belirler. Geleneksel dikey insizyon koltuk altından dirseğe gider.

Aşırı doku üst kolun üst kısmı ile sınırlıysa, koltukaltı bölgesinde hilal şeklinde bir kesi bulunan kısa kollu kesi yapılabilir.

İlk yara iyileşmesi yaklaşık iki hafta sürer. O zamandan sonra cerrahınız, kesi görünümünü en aza indirmek için size farklı önerilerde bulunacaktır.

Ameliyatın toplam uzunluğu yaklaşık 2 saattir.

Tüm Operasyonlarım

Estetik ve Plastik Cerrahi Operasyonu Yaptığım Tüm İşlemler

Rinoplasti

“Rinoplasti” olarak ifade edilen burun estetiği ameliyatı; burundaki şekil bozukluklarını iyileştirmek için uygulanan bir cerrahi işlemdir.

MAMOPLASTİ

Meme büyütme işlemi meme ölçüsü normalden küçük kadınların sıklıkla başvurduğu bir estetik ameliyattır.

Otoplasti

Kepçe kulak, doğumdan veya genetik sebeplerden dolayı, meydana gelen estetik bir sorundur.

Üst Bacak Germe

Uyluk ve kalça germe ameliyatı; uyluk ve kalça bölümünde gevşemiş, sarkmış olan deri ile yağ dokusunun çıkartılması, bölgenin gergin ve düz bir hale getirilmesi işlemidir.

Blefaroplasti

Üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmış fazla derilerin çıkartılması ve yağ torbalanmalarının düzeltilmesi operasyonudur.

Bariatrik Cerrahi

Vücut Şekillendirme operasyonları, vücudu istenilen forma sokarak, obeziteyi yenen hastaların istedikleri vücut biçimine kavuşmasını sağlamaktadır.

Botulinum Toksini

İşlem ile en yaygın olarak yüzün üst bölgesinde görülen ve yüz mimiklerinden kaynaklı kas hareketlerinden oluşan kırışıklıklardır.

Ağız ve Diş Sağlığı

Dolgu çürük nedeniyle zarar görmüş dişlere normal işlevini kazandırmaya yardımcı olan bir işlemdir.

Mamoplasti

Mamoplasti operasyonu ile yağ, meme dokusu ve deri çıkarılır; memeler daha küçük, daha hafif ve daha sıkı hale gelir.

Face Lift - Neck Lift

Yüz ve boyun germe operasyonları birlikte veya ihtiyaca göre ayrı ayrı yapılan operasyonlardır.

Abdominoplasti

Karın Germe ameliyatı, Teknik olarak abdominoplasti olarak bilinen karın germe, seçilen en popüler plastik cerrahi işlemlerinden biridir.

Meme dikleştirme ameliyatı aynı zamanda mastopexy ya da meme kaldırma ameliyatı olarak ta bilinen bir estetik meme operasyonu.

Genital Region Aesthetics

‘Genital estetik’ ameliyat ve uygulamaları, kadınlarda genital bölgeye yapılan kozmetik uygulamalardır.

Arm Tension Surgery

Kol germe ameliyatı yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisine uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur.

Randevu almak ister misin?

(+90) 545-710-1300 numarayı arayabilir veya randevu formu formunu doldurabilirsin!